Strona główna > Aktualności > Archiwum > 2015

Bookmark and Share

Niespodziewani goście - spotkanie

AD (2015-09-09)

Chaos informacyjny trwa! Zalewa nas z jednej strony fala nowych słów określających osoby poszukujące swojego nowego miejsca w Europie, z drugiej fala niespotykanego dotąd na tak dużą skalę hejtu wobec nich.

Dziś o uchodźcach mówią media, wykrzykują swoje racje politycy, działacze, kościelni hierarchowie, debatuje się o tym na imieninach u cioci, rozemocjonwane posty pączkują w przestrzeniach mediów społecznościowych... Wiele w tym emocji, wiele nieprawdziwych informacji, wiele buntu i niezrozumienia.

Chcemy uporządkować ten gwar. I porozmawiać o tym nie "czy", ale "jak" przyjmować uchodźców i uchodźczynie.

Zapraszamy na spotkanie 14 września o godz. 18:00 do Pałacu Parysów (sala Urzędu Miasta Lublin).


Zabierz ze sobą śpiwór!
Postanowiliśmy przyłączyć się do akcji Gość-inność zbierania śpiworów dla uchodźców i uchodźczyń przybywających do Niemiec. A zatem - zapraszamy na poniedziałkowe spotkanie ze śpiworami. A jak ktoś nie może, niech zostawi śpiwór Śpiwory można przynosić do Zielonego Sklepiku, ul. Chopina 3 (wejście od Hipotecznej), w piątek, poniedziałek i wtorek w godzinach otwarcia czyli 10:00-18:00. Na finał akcji zapraszamy do Kawiarni Szklarnia (Centrum Kultury) we wtorek w godz. 16:00-22:00,
Szczegóły akcji Gość-inność.

Pamiętajcie, by do śpiwora włożyć kartkę, pocztówkę, zdjęcie i napisać kilka ciepłych słów. Koniecznie podpiszcie: Kasia, Krysia, Zbyszek z… POLSKI. Zróbcie to z babcią, córką czy kumplem!Do zobaczenia!