Strona główna > Na marginesie > Na marginesie

Bookmark and Share

Połączenie

Anna Dąbrowska (2015-12-09)

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to czas odpoczynku od codziennego zgiełku, a dla wielu również czas spotkań z dawno niewidzianymi najbliższymi osobami. Niektórzy z nas czekają na tych, którzy zdecydowali się szukać lepszego życia daleko od domu, a niektórzy przemierza setki kilometrów, żeby do tego domu wrócić. Każdego roku tysiące Polaków decyduje się na wyjazd za granicę w poszukiwaniu dobrze płatnej pracy. Niestety niektórzy z nich, zwabieni atrakcyjnymi ogłoszeniami, dają się wciągnąć w płapkę zastawioną przez przestępców.

Polacy za granicą padają ofiarą wykorzystania w pracy przymusowej, prostytucji, są zmuszani do popełniania przestępstw, żebrania, czy wyłudzania świadczeń socjalnych. Każdy może stać się ofiarą handlu ludźmi.


Pamiętaj, jeśli Ty lub ktoś z twoich bliskich wyjeżdża za granicę, zachowaj odpowiednie środki bezpieczeństwa. Nawet jeżeli masz pewność, że nic Ci nie grozi, warto zmniejszyć ryzyko.

Kampania społeczna Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji dotyczącej handlu ludźmi i zagrożeń związanych z podejmowaniem pracy za granicą.