Strona główna > Aktualności > Archiwum > 2016

Bookmark and Share

Spacery po Lublinie - start!

(2016-03-23)


Fot. Marta Sienkiewicz
Więcej fotek w galerii

ZAPRASZAMY NA SPACERY PO LUBLINIE


Zaczynamy cykl spaceró dla osób, które Lublin chcą poznać głębiej, dokładniej i na wesoło.  Dołącz od nas!
Spacery są bezpłatne, bez zapisów, wystarczy przyjść i dać się oprowadzić :)

A oto plan.
8.04.2016 Lublin historyczny


Zapraszamy na historyczny spacer po lubelskim Śródmieściu i Starym Mieście, podczas którego pokażemy najważniejsze i najciekawsze aspekty dziejów tego fascynującego miasta. Wspólnie przeżyjemy spotkanie z 700letnią historią pełną wzlotów i upadków.

Czas trwania: 16.00 – 18.00
Miejsce zbiórki: Zamek Lubelski (placyk przed wejściem)Fot. Marta Sienkiewicz
Więcej fotek w galerii

22.04.2016 Wielokulturowy Lublin

Wielokulturowa historia Lublina wynika z jego położenia i wydarzeń, jakie miały miejsce na przestrzeni . Przez siedem wieków miasto zamieszkiwali Polacy, Żydzi, Włosi, Holendrzy, Litwini, Austriacy, przedstawiciele wyznania rzymskokatolickiego, prawosławnego, ewangelickiego, żydzi i inne grupy, których historie przeplatały się nieustannie w dziejach.

Czas trwania: 16.00 – 18.00
Miejsce zbiórki: Plac przed Centrum Kultury, ul. Peowiaków 1226.04.2016 City Walk - Lublin for beginners

See Lublin from the inside with Homo Faber. Learn what are the most important landmarks in the city centre, main streets andneighborhoods. We will present a little bit of history and lots of useful tips for beginners.

Time: 16.00 - 18.00
Meeting place: square in front of the Cultural Center, Peowiaków 12 StreetFot. Marta Sienkiewicz
Więcej fotek w galerii


3.06.2016 Kulturalny i rozrywkowy Lublin 

Jak bawili się Lublinianie kilkaset i kilkadziesiąt lat temu? Jakie atrakcje zapewniano mieszkańcom w poprzednich epokach? Które instytucje kultury mają najdłuższą historię? Jakie wydarzenia kulturalne są obecnie popularne w mieście? Na te i wiele innych pytań odpowiemy w trakcie zwiedzania centrum Lublina na dzień przed jednym z najważniejszych wydarzeń kulturalnych – Nocą Kultury.

Czas trwania: 16.00 – 18.00
Miejsce zbiórki: Plac przed Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12
10.06.2016 Tani Lublin


Historia Lublina jest nieodłącznie związana z jarmarkami, targami i handlem. Jak wyglądał komercyjny Lublin 700 lat temu, jak zmieniał się na przestrzeni wieków? Jaką rolę odgrywa obecnie? Podczas spaceru opowiemy o handlowej historii Lublina oraz podpowiemy jak robić korzystne zakupy w naszym mieście: gdzie można tanio się ubrać, tanio zjeść i jak żyć nie przepłacając ;)

Czas trwania: 14.00 – 16.00
Miejsce zbiórki: Plac przed Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12


10.06.2016 Lublin w legendach

Czy wiesz, dlaczego Czarcia Łapa i Koziołek są symbolami Lublina? Znasz Leszka Czarnego, ojca Ruszla i Zofię Filipowiczową? To tylko najbardziej znani bohaterowie pojawiający się w lubelskich legendach. Grono barwnych postaci jest znacznie szersze. Podczas spaceru odwiedzimy miejsca, w których działali legendarni dobroduszni, ale i nikczemni mieszkańcy Lublina.

Czas trwania: 16.30 – 18.00
Miejsce zbiórki: Plac przed Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12