Strona główna > Aktualności > Archiwum > 2017

Bookmark and Share

Przemyśl TO! pokaz filmów #PolskaLab

Anna Dąbrowska (2017-02-27)

Wyobraźcie sobie malownicze miasto położone w niewielkiej odległości od granicy polsko-ukraińskiej, z piękną zabytkową zabudową, kościołami i cerkwiami. To właśnie Przemyśl, w którym wśród sześćdziesięciotysięcznej liczby mieszkańców około dwa tysiące stanowi mniejszość ukraińska.

To właśnie działaniami mającymi na celu wspieranie integracji Ukraińców i Polaków oraz aktywnościami wokół tematu wspólnej historii, kultury i tożsamości zajmowaliśmy się w ramach projektu Polska Lab. Ważnym aspektem jest też nasilenie się nastrojów ksenofobicznych w regionie i zwiększenie liczby aktów agresji.

Na tygodniowym intensywnym laboratorium medialno-obywatelskim powstały dwa przejmujące filmy dotyczące tożsamości młodych mieszkańców Przemyśla, mitów i stereotypów narodowych.
Zobacz także

Przemyśl TO! (Warto poczytać)

Trudności w mówieniu trudnych rzeczy (Warto poczytać)


Zapraszamy na warszawską premierę: Przemyśl TO! Pokaz filmów stworzonych przez uczestników projektu Polska Lab

- kino Muranów (ul. Andersa 5), 4 marca 2017, godz. 15:00

- Dom Ukraiński. Fundacja Nasz Wybór (ul. Zamenhofa 1), 4 marca 2017, godz. 16:30

Po projekcji zapraszamy na dyskusję.


Dla przemyskiego oddziału Związku Ukraińców było to jedno z pierwszych działań dla młodzieży z wykorzystaniem nowoczesnych metod pracy i narzędzi. Teraz rozwijamy wspólnie te działania, tak by podobne projekty mogły być realizowane samodzielnie przez Związek w Przemyślu.POLSKA LAB

Polska Lab to miejskie laboratorium medialno-obywatelskie, które Towarzystwo Inicjatyw Twórczych “ę” oraz Fundacja Evens uruchamiają w średniej wielkości miastach w Polsce. Łączymy potencjał lokalnych organizacji pozarządowych pracujących z młodzieżą, miejskich aktywistów i ekspertów z dziedziny nowych mediów i nowych technologii. Wszystko po to, by zwiększać obywatelską świadomość, i wzmacniać wpływ młodych mieszkańców na przestrzeń, w której żyją. 27 lutego rusza rekrutacja na drugie miasto, które weźmie udział w projekcie, przy naszym wsparciu zorganizuje u siebie tygodniowe laboratorium obywatelsko-medialne i wypracuje trwałe rozwiązania zauważonych problemów społecznych.

więcej polskalab.e.org.pl

Projekt jest realizowany przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” we współpracy z Evens Foundation.