Strona główna > Aktualności > Archiwum > 2017

Bookmark and Share

Przemyśl TO!

Anna Dąbrowska (2017-03-14)

w imieniu Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę” (Warszawa), Związku Ukraińców w Polsce oddział w Przemyślu oraz Stowarzyszenia Homo Faber (Lublin) serdecznie zapraszamy na pokaz filmów powstałych w ramach ogólno-polskiego projektu Polska Lab., który odbędzie się 17 marca 2017 roku o godzinie 19:00 w sali kinowej Centrum Kultury w Lublinie.

O sytuacji w Przemyślu mówią ważni ludzie - prezydent, działacze organizacji, czasem ktoś z władz państwowych, także dziennikarze i publicyści. Wypo-wiadają się w imieniu różnych grup stawiając je w opozycji. Zawsze w tym opisie są Polacy kontra Ukraińcy. Rzadko daje się im głos. Tym młodym, żyjącym na codzień w dwukulturowym świecie wcale. Wspólnie z Towarzystwem Inicjatyw Twórczych "ę" postanowiliśmy to zmienić. Efektem naszej pracy są dwie filmowe produkcje stworzone przez młodych przemyślan tych o ukraińskiej i polskiej tożsamości. 
Zobacz także

Przemyśl TO! (Warto poczytać)

Trudności w mówieniu trudnych rzeczy (Warto poczytać)


Zapraszamy na lubelską premierę: Przemyśl TO! Pokaz filmów stworzonych przez uczestników projektu Polska Lab oraz na spotkanie po projekcji, w którym wezmą udział: Piotr Tyma prezes Związku Ukraińców w Polsce, Karolina Śmigiel z Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „e", Igor Horków, działacz Związku z Przemyśla oraz młodzi twórcy. Spotkanie poprowadzi Anna Dąbrowska z Homo Faber. 

Pokaz odbędzie się w ramach 15. Objazdowego Festiwalu Filmowego Watch Docs. Prawa Człowieka w Filmie.
Będzie nam niezwykle miło, jeśli zaszczycicie nas Państwo swoją obecnością.