Strona główna > Aktualności > Archiwum > 2017

Bookmark and Share

spotkania z filmami Andrzeja Wajdy

Anna Dąbrowska (2017-12-04)

„Gorąco pragnę, aby jedynym ogniem, którego doświadcza człowiek, był ogień wielkich uczuć – miłości, wdzięczności i solidarności” - Andrzej Wajda.

9 października b.r. minęła pierwsza rocznica śmierci Andrzeja Wajdy, wielkiego polskiego reżysera światowej sławy. Artysty i Człowieka. Dla wielu osób w Polsce pozostawał autorytetem i głosem sumienia. Spotkania z filmami Andrzeja Wajdy są skromnym wyrazem hołdu naszego środowiska oddanym artyście.


15-17 grudnia w Przemyślu w Ukraińskim Domu odbędą się Spotkania z filmami Andrzeja Wajdy, w pierwszą rocznicę śmierci. Organizatorami są Związek Ukraińców w Polsce oraz Krystyna Zachwatowicz-Wajda, Homo Faber zaś jest partnerem tego wydarzenia. Podczas pokazu pierwszego i drugiego dnia zostanie wyświetlony film "Refleksy", za który odpowiadamy. Refleksy to współczesne przymiarki do twórczości Andrzeja Wajdy.


PROGRAM:

15 grudnia (piątek) 
18:30
- Uroczyste otwarcie "Spotkań"
- "Refleksy" - współczesne przymiarki do twórczości Andrzeja Wajdy, realizacja: Stowarzyszenie Homo Faber, Związek Ukraińców w Polsce oddział w Przemyślu
- Wprowadzenie prof. Tadeusza Lubelskiego: Wajda jako artysta i człowiek

19:00 - pokaz filmu Tatarak (83 min.)

20:30 - Spotkanie z Krystyną Jandą, poprowadzi prof. Tadeusz Lubelski


16 grudnia (sobota)  
10:45 - "Refleksy" - współczesne przymiarki do twórczości Andrzeja Wajdy, realizacja: Stowarzyszenie Homo Faber, Związek Ukraińców w Polsce oddział w Przemyślu

11:00 - wprowadzenie prof. Tadeusza Lubelskiego do filmu "Popiół i diament" oraz pokaz filmu "Popiół i diament" (97 minut)

16:00 - Kredyt i debet. Wajda o sobie, dokument (50 min.)
po filmie dyskusja o Andrzeju Wajdzie i jego filmach, poprowadzi: Iza Chruślińska

19:00 - Powidoki (100 min.)

21:30 Uroczyste zamknięcie „Spotkań”


17 grudnia (niedziela)
16:30 - pokaz filmu „Człowiek z marmuru”
Komentarze
Aby dodać komentarz pod własnym nazwiskiem musisz się zalogować, lub napisać pod tymczasowym nickiem (wymaga aktywacji)

Nick:Komentarz:
Brak komentarzy