Strona główna > Aktualności > Archiwum > 2017

Bookmark and Share

Spotkanie z Mykołą Riabczukiem

Anna Dąbrowska (2017-12-14)

Wydział Politologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i Centrum Europy Wschodniej zapraszają na spotkanie z dr Mykołą Riabczukiem z Instytutu Badań Politycznych i Etnonarodowych Narodowej Akademii Nauk Ukrainy. Podczas spotkania dr Mykoła Riabczuk wygłosi wykład "Pokonanie ambiwalencji. Nowe więzi i stare podziały w społeczeństwie ukraińskim po roku 2014."

Moderatorką spotkania będzie Anna Dąbrowska z Homo Faber. 

Spotkanie odbędzie się 14 grudnia 2017 r. (czwartek), o godz. 12:15 w auli im. I. Daszyńskiego na Wydziale Politologii UMCS (Pl. Litewski 3). Wśród zaproszonych gości Wydziału Politologii będzie również Piotr Tyma polski historyk, prezes Związku Ukraińców w Polsce.

Serdecznie zapraszamy!Mykoła Riabczuk ur. 1953 r. w Łucku. Absolwent Politechniki Lwowskiej i Instytutu Literackiego im. M. Gorkiego w Moskwie. W przeszłości zastępca redaktora naczelnego miesięcznika „Wseswit” oraz wice-redaktor czasopisma „Krytyka”. W Polsce ukazały się przekłady jego książek „Od Małorosji do Ukrainy” (2002), „Dwie Ukrainy” (2004, druga edycja 2006), „Ogród Metternicha” (2011), “Ukraina. Syndrom postkolonialny” (2015). Laureat nagrody POLKUL Foundation oraz medalu “Bene merito” Ministra Spraw Zagranicznych RP za działanie na rzecz dobrych stosunków polsko-ukraińskich. Przewodniczący Ukraińskiego PEN Clubu i jury nagrody “Angelus”. Współpracownik Instytutu Badań Politycznych i Etnonarodowych Ukraińskiej Akademii Nauk, gościnnie wykłada na Ukraińskim Uniwersytecie Katolickim we Lwowie oraz w Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego.Komentarze
Aby dodać komentarz pod własnym nazwiskiem musisz się zalogować, lub napisać pod tymczasowym nickiem (wymaga aktywacji)

Nick:Komentarz:
Brak komentarzy