Strona główna > Aktualności > Archiwum > 2019

Bookmark and Share

Webinarium: “Mowa nienawiści w przestrzeni publicznej”

Anna Dąbrowska (2019-09-02)

Zapraszamy na webinarium – pierwsze w nowej edycji akcji Masz Głos. Odbędzie się we wtorek, 10 września o 19:00, a tematem internetowego szkolenia będzie mowa nienawiści w przestrzeni publicznej.

Wszyscy słyszymy tzw. mowę nienawiści, często także widzimy. Czasem bywa śmieszna, częściej przeraża i paraliżuje swoją brutalnością. Zaszyta w naszą codzienność czasem staje się niewidzialną i niesłyszalną, nieuchwytną, ale powoli drąży i niszczy nasze relacje z innymi.

Określenie „mowa nienawiści” (ang. hate speech) na stałe weszło już do słownika języka polskiego. Mnogość definicji i użyć w życiu codziennym sprawiły, że czasem trudno uchwycić jego sens. Jeszcze trudniej zareagować. Webinarium będzie okazją do uporządkowania pojęć, ale też poznania sprawdzonych sposobów na reagowanie.

Aby wziąć udział w webinarium, należy zarejestrować się przez

FORMULARZ REJESTRACYJNY

…a następnie we wtorek, 10 września o 19:00 wejść na webinarium, klikając na link otrzymany w e-mailu potwierdzającym rejestrację.


Webinarium poprowadzi:

Anna Dąbrowska – koordynatorka akcji Masz Głos ze Stowarzyszenia Homo Faber; filolożka, absolwentka Szkoły Praw Człowieka Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka i Instytutu Nauk Prawnych PAN. Pracuje nad rozprawą doktorską na temat ukraińskich migracji do Polski po 1989 roku. Na co dzień zajmuje się działaniami wspierającymi integrację imigrantów i imigrantek w Lublinie. Od trzech lat współpracuje ze Związkiem Ukraińców w Polsce projektując działania interwencyjne w Przemyślu. Pomysłodawczyni i redaktorka książki „Polacy Ukraińcy. Mity, plotki i fake news’y”.
Komentarze
Aby dodać komentarz pod własnym nazwiskiem musisz się zalogować, lub napisać pod tymczasowym nickiem (wymaga aktywacji)

Nick:Komentarz:
Brak komentarzy