Strona główna > Projekty > Projekty

Bookmark and Share

Szeptany Lublin

(2009-02-12)

Logo projektu
Fot. Dorota Piskor
Więcej fotek w galerii
Strona projektu: www.szeptany.lublin.pl

„Lublin szeptany” to autorska metoda oprowadzania po Lublinie. Indywidualna, osobista i nowoczesna jednocześnie.
To pomysł na niebanalne opowiedzenie o Lublinie. Zebrane historie są opowiedziane ustami osób zaangażowanych w ważne dla miasta wydarzenia, idee, wyzwania. Często bohaterowie-oprowadzacze to ikony miasta. Często to osoby istotne dla tworzenia społeczeństwa obywatelskiego, rozwoju demokracji, zaangażowane w przemiany polityczne i społeczne. Osoby związane z Lublinem, jego historią, kulturą, potrafiące „zarażać pasją”, umiejące opowiadać.
Co więcej - opowieść skierowana jest bezpośrednio do konkretnego odbiorcy i, co najważniejsze, odbywa się w przestrzeni miejskiej.
Odbiorcy projektu wybierają ze strony internetowej www.lublin.szeptany.pl opowieść, pobierają plik mp3 do odtwarzacza bądź telefonu, udają się w określone miejsce i wciskają „play”. W słuchawkach słyszą skierowaną bezpośrednio do nich opowieść. Zaczynają wędrówkę po mieście słuchając historii mijanych miejsc.

Nietypowa forma projektu jest doskonałą pomocą dla nauczycieli - opowiadanie współczesnej historii słowami autentycznych uczestników wydarzeń zdecydowanie lepiej trafia do uczniów niż suchy, podręcznikowy przekaz.


Projekt realizujemy dzięki wsparciu Fundacji Batorego w wysokości 10 000 zł.