Strona główna > Aktualności > Archiwum > 2013

Bookmark and Share

Przedłużenie rekrutacji Obywatele na horyzoncie

Kinga Kulik (2013-07-01)

Przedłużenie rekrutacji Obywatele na horyzoncie

Kim są osoby, które walczą w Krakowie o zielone tereny dla miasta, promują aktywny tryb życia w ramach Świdnickiej masy Krytycznej, chcą ożywić młodych ludzi z Łańcuta lub korzystając z zasobów gminnej biblioteki tworzą lokalną telewizję? To mogą być Wasi sąsiedzi/sąsiadki lub znajomi/znajome. Zgłosiły się do projektu "Obywatele na horyzoncie". Wszystkie dotychczas zgłoszone zespoły możecie poznać pod tym adresem: http://www.nhef.pl/edukacja/artykul.do?id=1677.

Ale to nie wszystko! Jest jeszcze miejsce dla 6 drużyn. Rekrutacja trwa do 28 lipca.

Więcej informacji na stronie: www.nhef.pl/obywatelenahoryzoncie  oraz na stronie FB: www.facebook.com/ObywateleNaHoryzoncie

Obywatele na horyzoncie to projekt Stowarzyszenia Nowe Horyzonty, które we współpracy z lubelskim Stowarzyszeniem HOMO FABER postanowiło spełnić oczekiwania osób, które są lokalnie zaangażowane i potrzebują wsparcia przy realizacji swoich pomysłów. Kultura wizualna w której żyjemy, wymaga od nas atrakcyjnej i zachęcającej dokumentacji naszych działań. Nie trzeba być doświadczonym operatorem/operatorką, aby stworzyć ciekawy dla innych reportaż. Interesujący reportaż jest często najskuteczniejszym sposobem, aby zachęcić do działania innych. Są wśród nas animatorzy i animatorki, osoby doświadczone, jak i nowicjusze czy nowicjuszki, które chcą, aby ich lokalne społeczności były bardziej aktywne, aby ludzie dbali bardziej o swoje otoczenie, aby przywrócić do użytku lubiane przez mieszkańców miejsca, zachęcić ich do większego udziału w kulturze, czy zapisać wspomnienia starszych i przekazać je młodszym w atrakcyjnej formie.

Wspólnie przez 5 miesięcy będziemy uczyć się, jak przeprowadzić zaplanowane działania i jak je sfilmować! Wszystkie filmy zostaną pokazane w kinie Muranów w Warszawie na otwartym pokazie!

 
                                                                                                                                                             
Zobacz także

Obywatele na horyzoncie (Projekty)

Rekrutacja do projektu "Obywatele na horyzoncie" (Aktualności)

Chcesz coś zmienić? Zgłoś się na kurs internetowo-stacjonarny Obywatele na Horyzoncie (Aktualności)
Kogo szukamy?

6 zespołów, składających się z:

* 2 dorosłych osób (powyżej 18 roku życia)
*Mieszkających i działających na terenie jednego z województw: podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i lubelskiego
* Zaangażowanych społecznie
* Mających konkretny pomysł na działania w swojej społeczności

Jak aplikować?

Aplikacja jest dwustopniowa. W pierwszym kroku należy do 28 lipca maila z prostym formularzem na adres: karolina@nowehoryzonty.pl, w którym opiszecie, jaki macie pomysł na działanie w swojej społeczności. W mailu zwrotnym dostaniecie kolejne, nieduże zadanie, na którego wykonanie będziecie mieć czas do 18 sierpnia O wynikach rekrutacji poinformujemy wszystkich 20 sierpnia drogą mailową.
Udział w projekcie jest bezpłatny.
Szczegóły projektu: http://www.nhef.pl/edukacja/artykul.do?id=1610

Formularz rekrutacyjny

Informacja o projekcieKontakt:

Karolina Śmigiel
t +48 22 530 66 53, k +48 668 009 887
karolina@nowehoryzonty.pl
www.nhef.pl
FACEBOOK: OBYWATELE NA HORYZONCIE

Projekt realizowany jest przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.