Strona główna > Projekty > Zrealizowane > Wsparcie integracji dzieci uchodźców 2012

Bookmark and Share

Świetlice

HF (2012-04-15)

W ramach projektu uruchomione zostały trzy świetlice. Dwie z nich funkcjonują na terenie ośrodków dla cudzoziemców (Kolonia Horbów oraz Lublin), jedna w Szkole Podstawowej nr 5 w Łukowie. Każda z nich otwarta jest przez trzy godziny dziennie od poniedziałku do piątku. Właściciele ośrodków oraz Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 5 nieodpłatnie przekazali nam sale na działania, a wyposażenie świetlic zakupione zostało ze środków przyznanych na realizację projektu. 
Zajęcia w świetlicy w Kolonii Horbów
Fot. Anna Dąbrowska
Więcej fotek w galerii
 
Kolonia Horbów
Świetlica prowadzona jest przez Ewę Biegajło oraz Milanę Tazbievę. Świetlica otwarta jest w godzinach 14-17. Uczestniczą w niej dzieci w wieku szkolnym (klasy I-III) oraz dzieci przygotowujące się do rozpoczęcia nauki w szkole. Dzieci podzielone na trzy grupy wiekowe każdego dnia uczęszczają na godzinne zajęcia. Oprócz programu realizowanego przez świetliczanki prowadzone są także zajęcia plastyczne, taneczne, muzyczne oraz psychospołeczne.

Lublin
Świetlicę w Lublinie prowadzi Yakhita Arsoeva oraz Marta Sienkiewicz. Zajęcia odbywają się w godzinach 9-12. Uczestniczą w nich dzieci w wieku przedszkolnym, które nie uczęszczają do przedszkola oraz dzieci, które przygotowywane są do edukacji przedszkolnej. Oprócz codziennych zajęć prowadzonych przez Yakhię i Martę odbywają się zajęcia plastyczne oraz muzyczne.

Łuków
Świetliczanki pracujące w Łukowie to Magdalena Kamecka oraz Razyiat Soltmuradova. Obecnie świetlica czynna jest w godzinach 11.20-14.20. Na zajęcia uczęszczają dzieci w wieku szkolnym (klasy I-VI) oraz dzieci z odziału zerówkowego. Dodatkowe działania prowadzone w ramach świetlicy to warsztaty plastyczne, muzyczne, taneczne i psychospołeczne. W niektórych zajęciach uczestniczą także dzieci polskie uczące się w szkole.


Komentarze
Aby dodać komentarz pod własnym nazwiskiem musisz się zalogować, lub napisać pod tymczasowym nickiem (wymaga aktywacji)

Nick:Komentarz:
Brak komentarzy