Strona główna > Aktualności > Archiwum > 2015

Bookmark and Share

Homo Faber na Forum Lokalnych Polityk Migracyjnych

Anna Dąbrowska (2015-04-28)


Fot. Agnieszka Małek
Więcej fotek w galerii
Już po raz czwarty odbędzie się Forum Lokalnych Polityk Migracyjnych. Tym razem wyruszamy do Wrocławia. 


Forum jest szansą, aby w gronie osób z różnych sektorów - rządowego, wojewódzkiego samorządowego i pozarządowego - porozmawiać na temat integracji cudzoziemców i cudzoziemek w Polsce. Tematów przybywa, ale też ekspretów związanych z konkretnymi obszarami jest więcej, więcej jest także praktyk, które warto poznawać i którymi warto inspirować się przy budowaniu miejskich polityk integracyjnych. A i tych ostatnich z roku na rok przybywa. Ważne, że na Forach słyszany jest także głos samych migrantów/ek.


W tym roku Forum odbędzie się we Wrocławiu w dniach 14 - 17 maja 2015. Stowarzyszenie Homo Faber jest partnerem projektu, więc przybędziemy licznym gronem. Poprowadzimy także trzy z sześciu grup roboczych: grupę nr 1. Wyzwania związane ze zwiększonym napływem migrantek i migrantów z Ukrainy - porpwadzi Ola Gulińska; grupę nr 2. Zagraniczni studenci i studentki na polskich uczelniach – przyjmowanie i integracja poprowadzi Anna Dąbrowska, a grupę nr 4. Przemoc wobec migrantek poprowadzi Olesya Malyugina.

Fot. Agnieszka Małek
Więcej fotek w galerii

Tematyka IV Forum będzie stanowić kontynuację prac poprzednich Forów. Mamy nadzieję spotkać się z ludźmi, z którymi od lat współpracujemy. I bardzo się na to cieszymy.


A efetkami pracy podzielimy się na naszej stronie. Liczymy, że uda się wypracować faktyczne i możliwe do wprowadzenia rozwiązania. I dalej chętnie będziemy wspierali działania Lublinie, aby był miejscem otwartym i przyjaznym dla migrantów/ek. 
Zobacz także

Trzecie międzysektorowe forum robocze dot. lokalnych polityk migracyjnych (Aktualności)

Miejskie Polityki Migracyjne - rekomendacje (Aktualności)

Drugie międzysektorowe forum robocze dot. lokalnych polityk migracyjnych (Aktualności)

Pierwsze ogólnopolskie, międzysektorowe forum robocze dot. lokalnych polityk migracyjnych (Aktualności)

Lokalne Międzysektorowe Polityki na rzecz Integracji Imigrantów (Projekty)

___________

Forum organizowane jest w ramach: projektu “Lokalne Międzysektorowe Polityki na rzecz Integracji Imigrantów” oraz Krajowej Platformy Współpracy na rzecz Integracji.
Forum organizują: Stowarzyszenie Nomada (Wrocław), Fundacja Inna Przestrzeń (Warszawa) oraz Stowarzyszenie Homo Faber (Lublin).


Projekt Lokalne Międzysektorowe Polityki na rzecz Integracji Imigrantów realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG oraz współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa.
Komentarze
Aby dodać komentarz pod własnym nazwiskiem musisz się zalogować, lub napisać pod tymczasowym nickiem (wymaga aktywacji)

Nick:Komentarz:
Brak komentarzy