Strona główna > Projekty > Zrealizowane

Bookmark and Share

Witamy w Lublinie

Anna Dąbrowska (2017-09-14)

Celem projektu "Witamy w Lublinie. Program adaptacyjny dla nowoprzybyłych studentów do Lublina" jest powitanie nowych studentów w Lublinie polskich i zagranicznych i zaproszenie ich wspólnie do kilku inicjatyw. 

Projekt "Witamy w Lublinie. Program adaptacyjny dla nowoprzybyłych studentów do Lublina" kierujemy zarówno do cudzoziemców już mieszkających w Lublinie, tych, którzy w tym roku roku przyjadą do naszego miasta, jak i społeczeństwa przyjmującego – mieszkańców i mieszkanek Lublina.


DZIAŁANIA

1. Spotkania dla studentów o Lublinie - spotkania informujące o mieście, jego historii, najważniejszych postaciach, miejscach, wydarzeniach, kulturze polskiej, a także prezentujące najważniejsze inicjatywy lokalne - społeczne, kulturalne. Warsztaty w praktyczny sposób przybliżające nowo przybyłym do miasta studentom wszystkie aspekty związane z życiem w Lublinie, w tym kwestie związane z mieszkaniem w Lublinie (pesel, meldunek itp.), zdrowiem, bezpieczeństwem, komunikacją, pracą.
Spotkania będą odbywały się zarówno w przestrzeni miasta jak i na uczelniach, obejmą studentów polskich jak i cudzoziemskich rozpoczynających naukę w Lublinie. Ich celem jest przybliżenie studentom miasta, zachęceni ich do aktywności.

2. Gra miejska - gra w przestrzeni miasta odkrywająca przed uczestnikami historię, miejsca, postacie, wydarzenia oraz legendy kluczowe dla Lublina.
Atrakcyjna wizualnie, intrygująca, pobudzająca wyobraźnię i zachęcająca do eksploracji i aktywnego zwiedzania miasta, dwujęzyczna (polsko-angielska) kierowana do studentów polskich i zagranicznych.
*W przypadku dużego zainteresowania, przeprowadzimy ją dwukrotnie.

3. Wszyscy jesteśmy skądś - dwudniowa akcja uliczna, podczas której zaprosimy zarówno studentów polskich i zagranicznych jak i mieszkańców miasta do opowiedzenia swoich historii rodzinnych - skąd przyjechali i co przywieźli ze sobą do Lublina oni lub ich przodkowie. Podczas rozmów będą wykonywane zdjęcia polaroid i umieszczane na wielkiej mapie miasta wraz z zaznaczonymi kierunkami przyjazdów. Wielka tablica (3x3 metry) z mapą i zdjęciami będzie później do oglądania w reprezentacyjnym miejscu Lublina (np. w Urzędzie Miasta).
BUDŻET

Projekt otrzymał dofinansowanie z Urzędu Miasta Lublin w ramach inicjatywy lokalnej w wysokości 15 000 zł, wkład własny HF to 6000 zł. Komentarze
Aby dodać komentarz pod własnym nazwiskiem musisz się zalogować, lub napisać pod tymczasowym nickiem (wymaga aktywacji)

Nick:Komentarz:
Brak komentarzy