Strona główna > Projekty > Projekty > Punkt Wsparcia Antydyskryminacyjnego

Bookmark and Share

Pomoc prawnaPotrzebujesz pomocy prawnej?

Zgłoś się do nas, chętnie ci pomożemy. Możesz skorzystać z nieodpłatnych konsultacji prawnych, które są prowadzone w siedzibie Stowarzyszenia Homo Faber we wtorek w godzinach 16.00-17.00.

Informujemy, że obowiązują wcześniejsze zapisy (tel. 602 430 868, odbieramy w godzinach 9:00 - 15:00). 


Co obejmuje pomoc?

Pomoc prawna będzie polegała na:

1. poinformowaniu osoby o obowiązującym stanie prawnym, przysługujących jej uprawnieniach lub spoczywających na niej obowiązkach;

2. wskazaniu możliwych sposobów rozwiązania dotyczącego jej problemu prawnego;

3. pomocy w sporządzeniu projektu pisma w zakresie niezbędnym do udzielenia pomocy, a także o zwolnienie od kosztów sądowych lub o ustanowienie pełnomocnika z urzędu.


Jakiego zakresu prawa dotyczyć będzie nieodpłatna pomoc prawna?

Konsultacje prawne obejmują:

1. Prawo cywilne,

2. Prawo rodzinne,

3. Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych,

4. Prawo administracyjne,

5. Prawo karne.


Kiedy i gdzie?

Konsultacje prawne są udzielane we wtorki w godzinach 16.00-17.00, w biurze Stowarzyszenia Homo Faber, tj. w Lublinie przy ul. Bursaki 12, w budynku Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w pokoju 108 (na I piętrze, koło dziekanatu).
Wsparciem merytorycznym są współpracujący ze Stowarzyszeniem adwokacji i radcowie prawni.


Jak się zapisać?

Wcześniejsze zgłoszenia przyjmowane są mailowo na adres: antydyskryminacja@hf.org.pl lub pod numerem: 602 430 868 (odbieramy w godzinach 9:00 - 15:00). W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt.


Kto doradza?

Radca prawny Paweł Cegiełko świadczy pomoc prawną w głównej mierze z zakresu prawa pracy. Poprzez wieloletnią współpracę z wieloma firmami, doradztwo prawne dotyczy również prawa medycznego i lotniczego.