Strona główna > Projekty > Zrealizowane

Bookmark and Share

1918. Lublin na czele postępu

(2008-05-22)

W roku 2008 minie 90 rocznica utworzenia w Lublinie Tymczasowego Rządu Ludowego Republiki Polskiej. Był on rządem próbującym realizować niekiedy rewolucyjne idee. Na kilkanaście dni Lublin stał się jednym z ośrodków władzy w rodzącym się państwie.
W trakcie ogólnopolskich obchodów 90 rocznicy odzyskania niepodległości chcemy przypomnieć postulaty Rządu Ludowego i przyjżeć się co z nich było realizowane w II RP i jaki miały one wpływ na państwo.

6 listopada zorganizowana zostanie wspólnie z Wydziałem Politologii UMCS, Stowarzyszeniem „Lubelszczyzna w Europie”, Fundacją Willa Polonia” konferencja „90 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości”.
Wezmą w niej udział: Prof. Longin Pastusiak, prof. Krzysztof Dunin- Wąsowicz, prof. Michał Śliwa, prof. Jan Lewandowski, prof. Jan Jachymek, prof. Stefan Stępień, prof. Ewa Maj.Szczegóły projektu wkrótce na naszej stronie internetowej oraz stronie Ośrodka "Brama Grodzka - Teatr NN". Ośrodek pozyskał na realizację tego projektu 70 000 zł z Narodowego Centrum Kultury.

Zobacz także

Konkurs na grafikę do projektu (Aktualności)

Oddział ułanów legionu polskiego wkraczający do miasta.
Więcej fotek w galerii