Strona główna > Warto poczytać > Archiwum Opornika > Numer 14 (15/2005)

Bookmark and Share

AWISHAY HADARI - SYLWETKA

Anna Dąbrowska (2005-11-15)

Reżyser teatralny, scenograf, malarz, magister reżyserii teatralnej Akademii Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie, najlepszy artysta w 2002 roku.

Avishay urodził się w Tiberias nad Morzem Galilejskim w 1976 roku. Ukończył liceum o profilu artystycznym Thelma Yellin School of the Arts w 1994 roku. Przez rok studiował w Szkole Sztuki Wizualnej w Jerozolimie, gdzie zetknął się z teatrem "Cricot 2" Tadeusza Kantora, co bezpośrednio wpłynęło na jego decyzję o podjęciu studiów w Polsce.
W 1998 roku jego sztuka "Rust" ("Rdza") zdobyła cztery nagrody na festiwalu Acco i została wystawiona w Tel-Awiwie w Teatrze Narodowym "Habima".
W latach 1999 - 2004 Avishay studiował reżyserię teatralną w PWST w Krakowie, która przyjmuje zaledwie 3 do 7 studentów rocznie. Studia te umożliwiają zdobycie zarówno wiedzy teoretycznej, jak i praktycznego doświadczenia dzieki pracy z zawodowymi aktorami i reżyserami (A. Wajda, K. Lupa, M. Grabowski, J. Trela, K. Globisz i in.). Hadari ukończył studia z wyróżnieniem. W ramach końcowego projektu przetłumaczył i wyreżyserował tradycyjną sztukę "Dybuk".Komentarze
Aby dodać komentarz pod własnym nazwiskiem musisz się zalogować, lub napisać pod tymczasowym nickiem (wymaga aktywacji)

Nick:Komentarz:
Brak komentarzy