Strona główna > Aktualności > Archiwum > 2010

Bookmark and Share

Lubelski Dzień Uchodźcy

HF (2010-07-23)

Chłopcy na chwilę przed występem.
Fot. Alicja Kawka
Więcej fotek w galerii

W sobotę, 24 lipca o godz. 14 na Placu po Farze odbędzie się Lubelski Dzień Uchodźcy organizowany przez Stowarzyszenie „Dla Ziemi”, Stowarzyszenie Homo Faber i kancelarię Emigrant.

Lubelszczyzna leży przy wschodniej granicy Unii Europejskiej i często jako pierwsza „wita” uchodźców przybywających z różnych regionów świata. Ważne byśmy poznali się nawzajem – ...my, mieszkańcy krainy między Wisłą a Bugiem, i oni – którzy przywożą ze sobą swoją kulturę, tradycję, język. Chociaż Międzynarodowy Dzień Uchodźcy przypada 20 czerwca, to podróży w głąb innych kultur nigdy za wiele – proponujemy więc Lublinianom i Lubliniankom kolejne wydarzenie, dzięki któremu poznają kilka elementów kultur kaukaskich. Podczas Lubelskiego Dnia Uchodźcy widzowie będą mogli zobaczyć występ polsko - czeczeńskiego zespołu tańczącego tradycyjną kaukaską lezginkę i posłuchać zespołu młodych bębniarzy z ośrodka dla uchodźców w Łukowie. Organizatorzy zapraszają także pracodawców zatrudniających lub chcących zatrudnić cudzoziemców – w trakcie imprezy będzie można skorzystać z bezpłatnej konsultacji w zakresie prawa pracy, a także porozmawiać z praktykami w tym zakresie.

Spotkanie organizowane jest w ramach projektu „Illi, czyli pieśń”, finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz w ramach kampanii GREAT Polskiej Akcji Humanitarnej oraz Fundacji Edukacja dla Demokracji.

Zobacz także

Obcy? Zbliżenia (Projekty)

Zrealizowane (Projekty)