Strona główna > O nas > W mediach

Bookmark and Share

O projekcie L2 w mediach

HF (2009-04-13)


Fot. Anna Dąbrowska
Więcej fotek w galerii

Lublinianie w obiektywie

Od piątku do niedzieli włącznie, w godzinach 14-17 warto wpaść na lubelski deptak. Stowarzyszenie Homo Faber zaprasza na happening zorganizowany w ramach akcji "L kwadrat - potęgowanie kultury Lublina i Lwowa".

To druga odsłona działań stowarzyszenia Homo Faber. W listopadzie ubiegłego roku we Lwowie organizatorzy robili zdjęcia przechodniom. Fotografie, na których widniały także kartki uzupełnione przez lwowian, zawisły na wystawie w staromiejskim centrum Lwowa. W piątek kolej na lublinian. Wszyscy, którzy odwiedzą deptak od strony placu Litewskiego, mogą liczyć na portret. I tym sposobem powstanie podwójny portret lubelsko-lwowski.
Zobacz także

Lwów - Lublin. Portret mieszkańców (Projekty)
Ewa Czerwińska                                                     
Kurier Lubelski
2009-04-02

Lublinianie zrobią sobie wspólne zdjęcie 

Homo Faber zaprasza na kolejny happening uliczny, w którym będzie fotografować mieszkańców Lublina trzymających kartki z przemyśleniami na temat miasta. Następnie zdjęcia wydrukują i zrobią wielką wystawę.
W ten sposób stowarzyszenie Homo Faber w ramach akcji "L kwadrat - potęgowanie kultury Lublina i Lwowa" chce stworzyć wspólny portret mieszkańców koziego grodu.

Akcja jest kontynuacją działań stowarzyszenia Homo Faber zapoczątkowanych we Lwowie w listopadzie 2008 roku. Wówczas na placu starego miasta powstała wystawa lwowian złożona z ponad 70 fotografii. Członkowie stowarzyszenia prosili przechodniów, by fotografowali się z uzupełnionymi przez siebie kartkami "We Lwowie...", "Jestem...", "Lwów to...". Każde zdjęcie było na miejscu drukowane i wieszane na wystawie.

Tak będzie i tym razem, z tym, że bohaterami fotografii będą lublinianie

– Mieszkańcy na kartkach wypiszą swoje przemyślenia, refleksje i zostaną z nimi sfotografowani – wyjaśnia Paulina Siembida z HF. – Zdjęcia będą drukowane i wywieszane na bieżąco. W niedzielę na deptaku będzie można obejrzeć całą wystawę.

Stowarzyszenie ma nadzieję, że na ulicznej wystawie "Portret mieszkańców" pojawią się portrety mieszkańców Lublina i Lwowa. Wystawa ma być bowiem zbiorem refleksji na temat obu miast.

Cały happening potrwa trzy dni. Zdjęcia będą robione w dniach 3, 4 i 5 kwietnia w godzinach od 14:00 do 17:00 na lubelskim deptaku od strony placu Litewskiego.

Karolina Szubiela
Moje Miasto Lublin
2009-04-02


Lublinian portret własny

Dziś ostatni dzień akcji stowarzyszenia Homo Faber na lubelskim deptaku. Każdy może przyjść i zrobić sobie zdjęcie, które złoży się się na zbiorowy portret naszego miasta.

Młodzi ludzie z Homo Faber fotografują lublinian od piątku w godz. 14-17. Akcja kończy się dziś. Fotografom towarzyszy wystawa zdjęć. Można na nich zobaczyć mieszkańców Lwowa, Lublina, ale nie tylko.

- To kontynuacja akcji, jaką w listopadzie prowadziliśmy we Lwowie. Proponowaliśmy mieszkańcom robienie sobie portretów wraz z kartkami, na których pisali refleksje dotyczące swojego miasta. Teraz prosimy mieszkańców Lublina by zrobili to samo. Mamy nadzieję, że w ten sposób powstaną dwie opowieści o dwóch miastach - mówi Ania Dąbrowska ze Stowarzyszenia Homo Faber.

Każdy pozuje z kartką, na której może napisać co tylko chce. - Fajnie jest zobaczyć siebie nie tylko w lustrze - mówi Sylwia Jędruszak z Lublina. - To coś nowego, dlatego zdecydowaliśmy się na zdjęcie.

- Dużo łatwiej jest namówić młodych ludzi niż starszych - dodaje Ania Dąbrowska. - Zupełnie inaczej niż we Lwowie, kiedy to wiele starszych osób przychodziło, nie tylko by zrobić sobie zdjęcie, ale też aby opowiedzieć o sobie.

Happening zorganizowany w ramach akcji "L² - potęgowanie kultury Lublina i Lwowa". Wszystkie zdjęcia można będzie zobaczyć na stronie Stowarzyszenia Homo Faber www.hf.org.pl

Kliknij tutaj aby zobaczyć relację video.

Agnieszka Mazuś
Dziennik Wschodni
2009-04-05

Twarze Lublina na fotografii 

W niedzielę Stowarzyszenie Homo Faber będzie kontynuować akcję tworzenia portretu mieszkańców Lublina. Zdjęcia będą robione w godzinach od 14:00 do 17:00 na lubelskim deptaku.
Sznur czarno-białych fotografii przedstawiających przechodniów z karteczkami ujawniającymi ich refleksje o mieście zawisł w sobotę na lubelskim deptaku. – Mieszkańcy na kartkach wypiszą swoje przemyślenia, refleksje i zostaną z nimi sfotografowani – wyjaśnia Paulina Siembida z HF. – Zdjęcia będą drukowane i wywieszane na bieżąco. W niedzielę na deptaku będzie można obejrzeć całą wystawę.

Akcja jest kontynuacją działań stowarzyszenia Homo Faber zapoczątkowanych we Lwowie w listopadzie 2008 roku. Wówczas na placu starego miasta powstała wystawa lwowian złożona z ponad 70 fotografii.

Karolina Szubiela
Moje Miasto Lublin
2009-04-05