Strona główna > Projekty > Zrealizowane

Bookmark and Share

Kierunek południowy. Cykl szkoleń z zakresu edukacji rozwojowej

HF (2010-10-08)

Celem projektu jest wsparcie merytoryczne osób pracujących w obszarze edukacji rozwojowej oraz bezpośrednio z ludźmi z krajów globalnego południa, działających na terenie województwa lubelskiego. Dodatkowo projekt ma na celu podniesienie umiejętności oraz dostarczenie i uporządkowanie wiedzy z zakresu edukacji rozwojowej ok. 20.

W trakcie projeku odbędą się dwie sesje szkoleniowe:

Edukacja rozwojowa: Poruszona zostanie tematyka dot. m.in. zróżnicowania gospodarczego i społecznego świata, środowiskowych, historycznych i politycznych uwarunkowań rozwoju, relacji Północ – Południe. A także pomocy rozwojowej i problematyki ubóstwa oraz Milenijnych Celów Rozwoju. W trakcie tego bloku odbędzie się też spotkanie z osobami zajmującymi się problematyką krajów Globalnego Południa i kulturą ich mieszkańców.

Warsztat kompetencji międzykulturowych: Przygotowuje do pracy z osobami należącymi do mniejszości etnicznych, narodowych i wyznaniowych, pokazuje w jaki sposób własna kultura determinuje nasze postrzeganie, zachowanie i myślenie oraz jakie mechanizmy uruchamiają się w kontakcie międzykulturowym.

Kolejnym celem projektu jest wsparcie 5 osób, które w kompetentyny sposób wezmą udział w Tygodniu Edukacji Globalnej przygotowując w miejscach w których pracują bądź prowadzą zajęcia jako wolontariusze/wolontariuszki działania informacyjno-edukacyjne na temat globalnego południa.

Projekt jest współfinansowany w ramach programu polskiej pomocy zagranicznej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2010 r.Komentarze
Aby dodać komentarz pod własnym nazwiskiem musisz się zalogować, lub napisać pod tymczasowym nickiem (wymaga aktywacji)

Nick:Komentarz:
Brak komentarzy