Strona główna > O nas > W mediach

Bookmark and Share

AD (2018-10-18)

13 października 2018 roku ulicami Lublina przeszedł I Marsz Równości. Homo Faber objęło patronatem to wydarzenie. Podczas finału na Placu Teatralnym miała swoje krótkie przemówienie prezeska HF Anna Dąbrowska. 
Uczestnicy dzisiejszego Marszu Równości nieśli ze sobą nie tylko tęczowe flagi, ale także flagi Polski, bo jak mówili – są dumni z bycia Polakami. Anna Dąbrowska z lubelskiego stowarzyszenia Homo Faber miała polską flagę podczas przemówienia na placu Teatralnym, gdzie marsz się zakończył. – Polska to nie wstyd. Polska dla ludzi o różnych kolorach skóry, narodowościach, językach o różnych sprawnościach, orientacjach seksualnych, dla starych i młodych. Takiej Polski chcemy, taka Polska jest dla wszystkich – mówiła Dąbrowska.
Więcej: https://www.dziennikwschodni.pl/lublin/polska-to-nie-wstyd-co-wulgarnego-i-obscenicznego-bylo-na-marszu-rownosci-w-lublinie-komentarz,n,1000228660.html


Wojewoda Przemysław Czarnek nazwał Marsz Równości promocją zboczeń. To jest najwyższy przedstawiciel rządu na Lubelszczyźnie. Taką twarz ma państwo PiS.
Są dwa Lubliny. Jeden ma twarz wojewody Przemysława Czarnka, drugi Anny Dąbrowskiej, prezeski stowarzyszenia Homo Faber, która przemawiając w sobotę pod Centrum Spotkania Kultur, mówiła o Lublinie dla wszystkich, dla ludzi o różnych kolorach skóry, narodowościach, językach, sprawnościach, orientacjach seksualnych, dla starych i młodych.
Więcej: http://wyborcza.pl/7,75398,24043129,po-marszu-rownosci-w-lublinie-zdalismy-egzamin-z-wolnosci.html


Marsz zaczął się o godzinie 13, wzięło w nim udział ok. 1,5 tys. osób. Już kilka minut po starcie ktoś odpalił petardy, ale to nie przeszkodziło w rozpoczęciu wydarzenia. - Stoczyliśmy niemałą batalię, aby przejść ulicami Lublina. Dziś święto wolności - mówił organizator marszu Bartosz Staszewski.

Więcej: http://lublin.wyborcza.pl/lublin/7,48724,24038079,lublin-rusza-pierwszy-marsz-rownosci-swieto-osob-dyskryminowanych.htmlPrzemówienie Anny Dąbrowskiej na koniec Marszu Równości w Lublinie