Strona główna > O nas > W mediach

Bookmark and Share

To też nasza sprawa - manifestacja antywojenna

Anna Dąbrowska (2018-12-11)

W związku z wydarzeniami na Morzu Azowskim 26 listopada zorganizowaliśmy szybką manifestację antywojenną pod Konsulatem Generalnym Ukrainy w Lublinie. Szybka mobilizacja pod hasłem "to także nasza sprawa" zaowocowała ponad 60 uczestnikami/czkami. Swoje przemówienia wygłosili Krzysztof Stanowski z UM Lublin, Wasyl Pawluk konsul oraz Anna Dąbrowska z HF. 


To także nasza sprawa! Lublin solidarny z Ukrainą

- Postanowiliśmy zabrać głos bo to co się dzieje w relacjach ukraińsko-rosyjskich to także nasza sprawa. Po drugie. Jesteśmy zdecydowanie przeciwni prowokacjom wojennym - mówi Anna Dąbrowska z Homo Faber, organizatorka poniedziałkowej manifestacji pod Konsulatem Generalnym Ukrainy w Lublinie. Lublinianie zebrali się przy ul. 3Maja o godz. 18. Hasło, jakie im towarzyszyło brzmiało: 'To także nasza sprawa!'. Zgromadzenie miało być jednocześnie aktem solidarności z Ukrainą, gdzie od pięciu lat trwa wojna. Sytuacja zaostrzyła się w niedzielę - po staranowaniu ukraińskiego holownika i ostrzelaniu dwóch kutrów przez Rosjan na Morzu Azowskim. Prezydent Ukrainy, po nocnym posiedzeniu Rady ds. Bezpieczeństwa Narodowego, zapowiedział wprowadzenie stanu wojennego.

Foroteportaż do zobaczenia tutaj: http://lublin.wyborcza.pl/lublin/5,48724,24214576.html?i=3Gorąco na Ukrainie. Manifestacja pod konsulatem w Lublinie

Gdy w poniedziałek na wniosek prezydenta Ukrainy jej parlament debatował nad wprowadzeniem stanu wojennego, w Lublinie odbyła się spontaniczna manifestacja solidarnościowa przed ukraińskim konsulatem. – To także nasza sprawa, Polaków i Polek. Stanowczo sprzeciwiamy się polityce konfliktu – mówiła Anna Dąbrowska ze stowarzyszenia Homo Faber, która skrzyknęła poniedziałkową demonstrację. – Wojna na wschodzie Ukrainy trwa już pięć lat. Niektórzy z nas zdążyli zapomnieć i wczoraj mieli okazję, żeby sobie przypomnieć jak dramatyczna jest to sytuacja.

Więcej: https://www.dziennikwschodni.pl/kraj-swiat/goraco-na-ukrainie-manifestacja-pod-konsulatem-w-lublinie-wideo-zdjecia,n,1000231976.html
Pikieta pod konsulatem Ukrainy w Lublinie


Komentarze
Aby dodać komentarz pod własnym nazwiskiem musisz się zalogować, lub napisać pod tymczasowym nickiem (wymaga aktywacji)

Nick:Komentarz:
Brak komentarzy