Strona główna > O nas > Zespół

Bookmark and Share

Marta SienkiewiczMarta Sienkiewicz
Więcej fotek w galerii

Ze Stowarzyszeniem Homo Faber jestem związana od 2008 roku.
Od 2009 roku zajmuję się działaniami integracynymi skierowanymi do cudzoziemców przyjeżdżających do Lublina. Obsługiwałam biuro pomocowe dla cudzoziemców studiujących i mieszkających w Lublinie.Zajmowałam się kontaktami z osobami przyjeżdżającymi do Lublina ze wschodu (Ukraina, Rosja, Białoruś, Kazachstan...). Organizowałam spotkania informacyjne na lubelskich uczelniach, ze studentami, opiekunami studentów i pracownikami administracyjnymi. Realizowałam trzy edycje projektu "Akademia Homo Faber" w ramach programu Młodzież w Działaniu.
W latach 2012-2013 prowadziłam świetlicę edukacyjną lubelskiego Ośrodka dla Cudzoziemców w ramach projektu "Wsparcie integracji dzieci uchodźców".
Od 2011 roku odpowiadam za kwestie programowe i techniczne Festiwalu Filmowego WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie. Koordynuję lekcje języka polskiego dla cudzoziemców, jestem też pierwszym kontaktem dla wolontariuszy i wolontariuszek w Homo Faber. 
Od września 2018 roku kieruję administracją biura Stowarzyszenia, zajmuje się promocją, komunikacją na zewnątrz (to ja odbieram Wasze maile i telefony ;).
Koordynuję pracę punktu porad antydyskryminacyjnych Stowarzyszenia Homo Faber, pracuję z zespołem prawniczek i prawników.

Z wykształcenia jestem psycholożką. Ukończyłam psychologię kliniczną na UMCS, a od marca 2010 roku jestem posiadaczką uprawnień do pracy terapeutycznej.


Kontakt: marta.sienkiewicz@hf.org.pl

Zobacz teksty Marty.