Strona główna > O nas > W mediach

Bookmark and Share

Media o projekcie Witamy w Lublinie 2009

HF (2009-11-18)

Agnieszka Kołczewska opowiedziała o Orkiestrze Świetego Mikołaja jak i o samej Chatce Żaka.
Fot. Anna Dąbrowska
Więcej fotek w galerii
"Witamy w Lublinie" - reaktywacja

Stowarzyszenie Homo Faber w październiku pokaże studentom Lublin. W tym roku miasto zobaczą też cudzoziemcy. Organizatorzy zapewniają, że na zwiedzaniu się nie skończy.

- Lubelska oferta kulturalna jest bogata, ale szwankuje przepływ informacji. Zagraniczni studenci często po prostu nie wiedzą co się w mieście dzieje - wyjaśnia Anna Dąbrowska, koordynator* projektu.

W ramach akcji "Witamy w Lublinie" studenci, w tym roku również zagraniczni, wybiorą się na cztery wycieczki. Przewodnicy o Lublinie opowiedzą po polsku, angielsku, białorusku i ukraińsku. W trakcie tzw. spacerów uczestnicy wyprawy spotkają się z przedstawicielami odwiedzanych instytucji.
Z kolei pracownicy firm mających najczęstszy kontakt z cudzoziemcami mogą się wybrać na bezpłatne kursy. Szkolenia mają obejmować m.in. procedury związane z integracją europejską i antydyskryminacją. Wzbogacą je zajęcia z elementów języka i kultury najliczniejszych wśród studentów grup cudzoziemców, czyli Amerykanów, Hindusów, Ukraińców, Białorusinów i Skandynawów.

Poza tym organizatorzy przygotowują też punkt informacyjny oraz portal internetowy, na którym studenci będą mogli zgłaszać problemy, z którymi się w Polsce borykają. Witryna ma być redagowana w języku angielskim, ukraińskim i białoruskim.

Całość, podobnie jak w zeszłym roku, wzbogaci specjalnie przygotowany "Kapownik" - kalendarz zawierający m.in. informacje o mieście, świętach i najważniejszych wydarzeniach.

Cudzoziemcy na zorganizowanych dla nich warsztatach poznają też podstawy języka, historii i kultury polskiej.

W zeszłym roku uczestnicy "spacerów" przez miesiąc poznali kilkanaście różnych miejsc - m.in. Akademickie Centrum Kultury, Kościół św. Trójcy, Muzeum na Majdanku.                                                         

Paweł Krzemiński                                                                                             
Gazeta Wyborcza Lublin
2009-08-17

 *
koordynatorka, Anna Dąbrowska jest bez wątpienia kobietą                                                      


Lublin wita nowo przybyłych studentów

 
"Witamy w Lublinie" to projekt skierowany do nowo przybyłych do miasta studentów. W jego ramach zorganizowany został m.in. punkt informacyjny oraz szkolenia dla cudzoziemców z podstaw języka, kultury i historii Polski.
Zaplanowano 4 spacery dzięki którym poznają Lublin - od strony najważniejszych urzędów, instytucji kultury, sportu i rozrywki. Dziś i jutro o godzinie 18.00 w ramach pierwszych spacerów uczestnicy zapoznają się z instytucjami kultury.
Organizatorem trwającego od lipca projektu jest Stowarzyszenie Homo Faber. Szczegółowe informacje dla zainteresowanych udziałem w spacerach na stronie www.hf.org.pl

TZaw
Radio Lublin
2009-09-09


Zagraniczni studenci, witajcie na spacerze

 
Stowarzyszenie Homo Faber wpadło na pomysł, jak sprawić, aby zagraniczni studenci poczuli się lepiej w Lublinie. Krótko mówiąc: trzeba z nimi pójść na krajoznawczy spacer i przygotować ściągawki.
Dziś i jutro o godz. 18 pierwsze wycieczki wyruszają spod Uniwersytetu Medycznego przy Al. Racławickich. - Spacer potrwa około dwóch godzin - mówi Magdalena Kawa, organizatorka. - Zwiedzimy instytucje kultury, jak Chatka Żaka, Warsztaty Kultury czy Rozdroża, a potem pójdziemy na Stare Miasto.
Projekt nosi tytuł „Witamy w Lublinie“ i jest finansowany przez Unię Europejską. W październiku Stowarzyszenie Homo Faber wyda tzw. Kapownik wraz z kalendarzem imprez i wydarzeń z myślą o obcokrajowcach.
W planach są także szkolenia dla cudzoziemców oraz dla pracowników lubelskich instytucji, aby byli przygotowani do kontaktu z zagranicznymi gośćmi.

SH
Kurier Lubelski
2009-09-09


Przywitaj zagranicznego żaka, pójdź na wycieczkę

Zwiedzanie Lublina, strona www z poradami w czterech językach, oraz kapownik, czyli kalendarz i poradnik w jednym – takie atrakcje szykuje dla zagranicznych studentów Stowarzyszenie Homo Faber. Wszystko po to, by żacy cudzoziemcy poznali i polubili Lublin.
Pierwsza wycieczka w ramach powitania nowych żaków w mieście rusza już we środę o godz. 18 spod gmachu Uniwersytetu Medycznego przy al. Racławickich.

- Jako pierwsi na zwiedzanie instytucji kulturalnych miasta pójdą studenci UM, którzy na studia przyjechali tu aż z Tajwanu – wyjaśnia Anna Dąbrowska ze Stowarzyszenia Homo Faber, organizatora akcji „Witamy w Lublinie”. – To projekt adresowany do cudzoziemców studiujących w naszym mieście, a jest ich ok. tysiąca. W ramach akcji nie tylko zaprosimy studentów na spacery po Lublinie, ale też uruchomimy punkt informacyjny i stronę internetową, za pośrednictwem której chcemy podpowiedzieć studentom, jak rozwiązywać codzienne problemy. Strona dostępna będzie w czterech językach: polskim, angielskim, ukraińskim i białoruskim.

Kolejna wycieczka dla zagranicznych żaków po Chatce Żaka, Warsztatach Kultury i Starym Mieście ruszy w czwartek.

Start o godz. 18 spod Collegium Novum UM. Organizatorzy obiecują, że to nie koniec wspólnego zwiedzania miasta. – Planujemy zorganizować spacery np. po wielokulturowym Lublinie, albo przejażdżkę autobusem i zwiedzanie poszczególnych dzielnic miasta – wyjaśnia Anna Dąbrowska. - O kolejnych spacerach będziemy informować na bieżąco.w

Żacy z zagranicy mogą liczyć też na kapownik, czyli wydawany w trzech językach kalendarz imprez z poradnikiem dla studentów. Wydawnictwo znajdzie się na początku nowego roku akademickiego na uczelniach, a także w siedzibie stowarzyszenia przy ul. Narutowicza 41.

Marta Ćwik
Moje Miasto Lublin
2009-09-09


Witamy w Lublinie
Projekt stowarzyszenia Homo Faber


Ruszamy z pierwszymi działaniami! W środę i czwartek odwiedzimy lubelskie instytucje kultury. To dopiero początek w ramach projektu Witamy w Lublinie
skierowanego w tym roku także do studentów zagranicznych. W trakcie przygotowań jest m. in Kapownik (kalendarz z poradnikiem) i strona internetowa.

Środowy jak i czwartkowy spacer zaczynamy o godz. 18 pod Uniwersytetem Medycznym przy Al. Racławickich.
Więcej informacji o projekcie będzie można dowiedzieć się podczas konferencji prasowej, którą planujemy zorganizować w październiku. O jej dokładnym terminie poinformujemy.
Projekt "Witamy w Lublinie" realizowany przez Stowarzyszenie Homo Faber finansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu na
rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich i Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej

Student Lublin
2009-09-09


Kliknij tutaj aby zobaczyć materiał przygtowany przez Panoramę Lubelską. (od 16.40 min)
 


Kochani studenci, witajcie!
 
Początek roku akademickiego to ważne wydarzenie w Lublinie, bo w naszym mieście kształci się ponad 90 tys. studentów. 20 tysięcy dopiero rozpoczyna przygodę z uczelnią. Z myślą o Was przygotowaliśmy specjalny blok artykułów i poradnik dla pierwszoroczniaków.

Mamy nadzieję, że humorów studentom nie popsuł nawet wczorajszy incydent przy akademikach UMCS. Uczelnia nie zdążyła bowiem posprzątać wszystkich pokoi po remoncie i część żaków długo czekała na zakwaterowanie.
Samorządy studenckie pomagają pierwszakom

Gdzie jest dziekanat? Jak trafić do miasteczka akademickiego? W którym miejscu znajduje się uczelniana stołówka? Takie i inne pytania padają z ust studentów pierwszego roku każdego kierunku, bez względu na uczelnię. Nowi żacy nie zawsze znają Lublin. Biegają, szukają, pytają. Z pomocą przychodzą im uczelniane samorządy studentów.

- U nas w tym roku pomoc studentom pierwszych lat ma dwie formy - mówi Marcin Kruk, szef samorządu studentów UMCS. - Pierwsza, to obóz integracyjny, tzw. Adapciak. Druga, specjalny informator, który będzie rozdawany podczas immatrykulacji.

Z małej książeczki żacy dowiedzą się, gdzie się znajdują poszczególne wydziały i dziekanaty, jak uzyskać pomoc materialną, co to jest i jak działa Akademicka Grupa Medialna. A jeśli ktoś będzie chciał uzyskać odpowiedź na nurtujące go pytania, samorząd zaprasza do Domu Studenckiego Babilon, pokój nr 4.

Spotkania na poszczególnych wydziałach i kalendarzyk akademicki z zaznaczonymi najważniejszymi dla studenta datami oferuje samorząd Politechniki Lubelskiej. - Jesteśmy dostępni dla studentów i odpowiemy na każde pytanie. Niedługo na uczelni rozpoczynają się dni otwarte, na których będziemy. Służymy pomocą i czekamy na pierwszaków w Domu Studenta nr 3, pok. 3 - mówi Paweł Dadej, przewodniczący rady uczelnianej samorządu studenckiego PL.

Na inny pomysł, który pomoże pierwszakom zaaklimatyzować się w nowej codzienności, wpadł samorząd studentów Uniwersytetu Medycznego. - Przeanalizujemy plany i w tych miejscach, w których studenci pierwszego roku mają najwięcej zajęć, porozwieszamy na tablicach kartki z kontaktem do samorządu - informuje Jacek Jagnicki, przewodniczący zarządu samorządu studentów UM. - Oczywiście do dyspozycji jesteśmy także w naszej siedzibie: akademik nr 4, pok. 012b.

Natomiast na Uniwersytecie Przyrodniczym staną specjalne punkty informacyjne. - Pojawią się one w poszczególnych budynkach uniwersytetu - tłumaczy Anna Jeżak, wiceprzewodnicząca do spraw kultury rady uczelnianej samorządu studentów UP. - Dyżurni odpowiedzą na każde, nawet z pozoru błahe, pytanie. Po porady można przychodzić również do pok. 234 w budynku Agro I.
Obowiązkiem każdego "pierwszaka" jest obecność na "Otrzęsinach". To impreza specjalnie dla nich. Organizują je samorządy wszystkich uczelni. Nic, tylko korzystać.

Na "miękkie lądowanie na Planecie Lublin" zaprasza pierwszaków Stowarzyszenie Homo Faber.

- 5 października, godz. 17 - spacer po instytucjach kultury, start pod Chatką Żaka
- 12 października, godz. 17 -Lublin dla początkujących (spacer ze słuchawkami), ważne miejsca i daty z historii miasta, start pod Zamkiem
- 19 października, godz. 17 -Lublin wielokulturowy

Ewa Lisek
Kurier Lubelski
2009-10-01


Lublin bez tajemnic dla nowo przybyłych studentów

"Rajd po lubelskiej kulturze" - to propozycja dla studentów pierwszego roku oraz wszystkich zainteresowanych poznawaniem Lublina. Wydarzenie jest częścią cyklu spacerów: "Witamy w Lublinie", którego inicjatorem jest Stowarzyszenie Homo Faber.
Uczestnicy odwiedzili dziś instytucje kultury i poznali działających tam ludzi. Przewodnikiem była Anna Dąbrowska ze Stowarzyszenia Homo Faber...

Dzisiejszy spacer objął także Warsztaty Kultury, Centrum Kultury i Stowarzyszenie Cytadela Syriusza. Już w sobotę Homo Faber zaprasza na "Lublin dla początkujących" - poznawanie historii miasta ze słuchawkami na uszach.

Kliknij tutaj aby posłuchać relacji                                                                                           
MLi
Radio Lublin
2009-10-05


Żacy spacerują po Lublinie

W poniedziałek studenci nowicjusze ruszyli na wycieczkę po kulturalnej mapie Lublina. Wkrótce poznają historię miasta i jego wielokulturowe oblicze, a także wybiorą się na nocną przejażdżkę autobusem. Takie atrakcje szykuje dla pierwszoroczniaków Stowarzyszenie Homo Faber.
Spacery po Lublinie organizowane są w ramach akcji „Witamy w Lublinie”. – Kierujemy je do pierwszoroczniaków, mają pomóc im w oswojeniu się z miastem – wyjaśnia Anna Dąbrowska z Homo Faber. – Pierwszy spacer z cyklu poświęcony był instytucjom kultury i działającym tam ludziom. Wycieczkowicze odwiedzili m.in. Warsztaty Kultury, klub Tekturę i spotkali się z animatorem kultury Andrzejem Rusinem.

12 października stowarzyszenie zaprosi studentów na spacer „Lublin dla początkujących”.

To wyjątkowa propozycja, bo spacerowicze zwiedzą miasto ze słuchawkami na uszach. Podczas wycieczki studenci wysłuchają przygotowanego przez Homo Faber dźwiękowego przewodnika ściągniętego ze strony www.szeptany.lublin.pl. - Dźwiękowy przewodnik kierujemy głównie do osób, które nie znają historii miasta i niedawno tu zamieszkały, ale także do mieszkańców, którzy chcieliby dowiedzieć się coś więcej o Lublinie, poznać jego historię, zwłaszcza tę najnowszą, a przede wszystkim zobaczyć miejsca, gdzie się to wszystko działo – wyjaśnia Anna Dąbrowska. Przewodnik można ściągnąć w języku polskim, a także angielskim i białoruskim. Homo Faber pracuje też nad wersją ukraińską i arabską.

19 października studenci pójdą na spacer po wielokulturowym Lublinie, a 26 października zwiedzą „Lublin by night” podczas wieczornej autobusowej wycieczki.

W spacerach mogą wziąć udział wszyscy chętni. Szczegóły, daty i miejsca, z których wyruszą spacerowicze można znaleźć na www.hf.org.pl.

W planie Homo Faber ma również zorganizowanie zwiedzania Muzeum na Majdanku. W październiku stowarzyszenie zabierze na spacer także zagranicznych żaków, oraz uruchomi dla nich punkt informacyjny i stronę internetową. Na uczelnie trafią też specjalne kalendarze imprez z poradnikiem.

Marta Ćwik
Moje Miasto Lublin
2009-10-05


Już dzisiaj audycja po angielsku! Tylko w Radiu Centrum!

W sobotę od 16:20 angielskojęzyczni słuchacze dowiedzą się, jak sobie radzić w Lublinie, jak załatwić swoje sprawy w urzędach, jak poruszać się po mieście. W magazynie znajdą się zapowiedzi wydarzeń kulturalnych, a także innych, istotnych wydarzeń w Lublinie - politycznych, społecznych i studenckich. Zapraszamy do słuchania!

Ponad 350 tysięcy mieszkańców, ponad 85 tysięcy studentów, a wśród nich duża grupa obcokrajowców, którzy w Lublinie pracują, uczą się lub po prostu przyjeżdżają pozwiedzać miasto. Większość z nich nie zna polskiego, dla większości ze względu na bariery kulturalne i językowe to, jak żyje miasto i co się w nim dzieje, jest niezrozumiałe. To właśnie z myślą o tych słuchaczach wspólnie ze Stowarzyszeniem Homo Faber lubelskie Radio Centrum rozpoczyna cykl audycji "Hello Lublin!".

Program przygotowują dziennikarze informacyjnej popołudniówki Radia Centrum - "Raportu Reporterów". W języku angielskim audycje poprowadzi Marek Ziemba. Audycja będzie też dostępna na stronie internetowej Radia Centrum - www.centrum.fm, witrynie Urzędu Miasta Lublin oraz w specjalnym serwisie, który towarzyszy inicjatywie Stowarzyszenia Homo Faber - www.hello.lublin.pl.

Radio Centrum
2009-10-10


Posłuchaj audycji dla zagranicznych studentów

„Hello Lublin!” to nowa audycja prowadzona w języku angielskim, która pojawiać się będzie co sobotę w Radiu Centrum. Program kierowany jest do zagranicznych studentów, którzy coraz chętniej przyjeżdżają do Lublina na studia.
- Audycja to kolejny etap akcji „Witamy w Lublinie”, w ramach której pomagamy nowym studentom w poznaniu miasta – wyjaśnia Anna Dąbrowska z Stowarzyszenia Homo Faber, które przygotowuje audycję we współpracy ze studenckim radio. – Co sobotę zagraniczni studenci będą mogli dowiedzieć się o tym, co dzieje się w mieście. Podpowiemy im, jak poradzić sobie w Lublinie i jak załatwić sprawy w urzędach.

Oprócz tego w magazynie znajdą się zapowiedzi wydarzeń kulturalnych, a także podsumowanie politycznych, społecznych i studenckich wydarzeń w Lublinie.

Audycji będzie można słuchać w soboty o godz. 16:20 na antenie Radia Centrum i jego stronie internetowej, a także na portalu Urzędu Miasta oraz w specjalnym serwisie www.hello.lublin.pl przygotowanym przez Homo Faber.

To nie koniec atrakcji dla studentów, którzy chcą poznać Lublin. Stowarzyszenie przygotowało dla nich przewodniki dźwiękowe w czterech językach, które można znaleźć na stronie www.szeptanylublin.pl, a także regularnie zabiera żaków na wycieczki po Lublinie.

Od października na uczelniach można też znaleźć „Kapownik” w j. polskim, angielskim i ukraińskim, czyli kalendarz, akademicki informator i poradnik w jednym.

Marta Ćwik
Moje Miasto Lublin
2009-10-17


W Radiu Centrum po angielsku o tym, co słychać w Lublinie

„Hello Lublin!” To tytuł audycji, która specjalnie dla cudzoziemców mieszkających w Lublinie będzie nadawana w każdą sobotę o godz. 16.20 na antenie lubelskiego Akademickiego Radia Centrum.


Hello Lublin!
• Radio Centrum nadaje na częstotliwości 98.2 FM.
• Audycja będzie też dostępna na stronie internetowej www.centrum.fm, witrynie Urzędu Miasta Lublin oraz na www.hello.lublin.pl.

W Lublinie jest ponad 85 tysięcy studentów. Wśród nich jest duża grupa obcokrajowców, którzy tu pracują, uczą się lub po prostu przyjeżdżają turystycznie. Większość z nich nie zna polskiego, dla większości ze względu na bariery kulturalne i językowe to, jak żyje miasto i co się w nim dzieje, jest niezrozumiałe.

– To właśnie z myślą o tych słuchaczach wspólnie ze Stowarzyszeniem Homo Faber rozpoczynamy cykl audycji "Hello Lublin!” – mówi Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, szefowa Akademickiej Grupy Medialnej, w skład której wchodzi Radio Centrum.

W każdą sobotę o godz. 16.20 angielskojęzyczni słuchacze dowiedzą się wszystkiego, co ważne dla mieszkających w Lublinie.

– W audycji pojawią się informacje o komunikacji miejskiej, o bezpieczeństwie, o służbie zdrowia – wylicza Mieczkowska-Czerniak. – Ale będą także zapowiedzi kulturalne i podsumowanie najważniejszych wydarzeń minionego tygodnia w naszym mieście. Oczywiście wszystko po angielsku.

Program przygotowują dziennikarze informacyjnej popołudniówki Radia Centrum – "Raportu Reporterów”. W języku angielskim audycję poprowadzi Marek Ziemba, absolwent anglistyki na UMCS, który już wcześniej współpracował z lubelską rozgłośnią.

– Będziemy podpowiadać obcokrajowcom, jak przeżyć w Lublinie: jak kupić bilet komunikacji miejskiej, gdzie wybrać się na ciekawe wydarzenie kulturalne albo jak załatwić coś w urzędzie – zapowiada Marek Ziemba. – Dla tych, którzy mają kłopot z opanowaniem języka polskiego, taka porcja informacji po angielsku może być bardzo przydatna.

Miłosz Bednarczyk
Dziennik Wschodni
2009-10-17


Homo Faber zaprasza na spacer

Studenci rozpoczynający życie w Lublinie znów mają okazję poznać lepiej miasto. Tym razem będzie to Lublin wielokulturowy, ten dawny, mówiący po rusku, rosyjsku, niemiecku, w jidisz, modlący się w kościołach, zborach, cerkwiach i synagogach. I ten współczesny, dopiero chcący być wielokulturowym.
Tym razem, Stowarzyszenie Homo Faber zaprasza na spacer, który rozpocznie się dzisiaj o godzinie 17.00 na Krakowskim Przedmieściu, przy murku z kwiatami. Uczestnicy spaceru zobaczą miejsca, po których dawnej historii nic nie zostało, jak i te, które wciąż noszą ślady przeszłości. Organizatorzy przypomną kilka nazwisk i dat, pokażą, gdzie dawniej lublinianie przychodzili na targi koni, kibicowali drużynom piłkarskim, gdzie kupowało się mleko i chodziło się do łaźni.

LeW
Radio Lublin
2009-10-19


Przespacerują się po terenie byłego obozu

Po Lublinie kulturalnym, wielokulturowym i widzianym wieczorem z okien autobusu przyszedł czas na wizytę na Majdanku. Na ostatni spacer z cyklu "Witamy w Lublinie" zaprasza Stowarzyszenie Homo Faber.

Będzie to podróż po miejscu najczęściej kojarzonym z Lublinem - mówią organizatorzy z HF. - Można tam nigdy nie dotrzeć. Na obrzeża miasta, na obrzeża historii, o której mówi się mniej. A jest to ważne miejsce nie tylko dla tych, których interesuje historia, ale dla każdego.

Będzie to już ostatni spacer z cyklu "Witamy w Lublinie".

Ten projekt to pomysł na pokazanie miasta tym, którzy go jeszcze nie znają. -Większość osób z Homo Faber to ludzie, którzy nie są z Lublina, których tu różnymi ścieżkami przywiało i którzy postanowili tu zostać – mówią autorzy pomysłu. - Chcieliśmy, aby ci młodsi nie przepłynęli przez niego tak po prostu. By Lublin nie okazał się nic nie znaczącym epizodem w ich życiu i dążeniu do enigmatycznej "Warszawy". Stąd też pomysł na kilka spacerów, na kilka spojrzeń na to miasto. Na wyłuskanie ciekawej i ważnej twarzy miasta, które dla wielu ma jedynie twarz taniego piwa.

Spacer po terenie byłego obozu zagłady na Majdanku odbędzie się w poniedziałek 9 listopada. - Startujemy pod bramą główną Muzeum na Majdanku o 15.30 – informują organizatorzy.

Karolina Szubiela
Moje Miasto Lublin
2009-11-09


"Witamy w Lublinie" - Majdanek

Ostatni z cyklu spacer po Lublinie

Zapraszamy na ostatni z cyklu spacer "Witamy w Lublinie". Pokazaliśmy już Lublin kulturalny, wielokulturowy, wieczorny z okien autobusu. Tym razem zapraszamy na spacer po bardzo szczególnym miejscu. Lublin - Majdanek, podróż do/po miejscu najczęściej kojarzonym z Lublinem. Można tam nigdy nie dotrzeć. Na obrzeża miasta, na obrzeża historii, o której mówi się znów mniej. Ważne miejsce nie tylko dla tych, których interesuje historia. Ważne dla każdego.

Kiedy: 9 listopada 2009, godz. 15:30
Gdzie: startujemy pod bramą główną Muzeum na Majdanku

Projekt "Witamy w Lublinie" to pomysł na pokazanie miasta tym, którzy go jeszcze nie znają. Studentom i studentkom pierwszego roku, drugiego, piątego, właściwie wszystkim tym, którzy być może nie mieli okazji go poznać.
Większość osób z Homo Faber to ludzie, którzy nie są z Lublina, których tu różnymi ścieżkami przywiało i którzy (z różnych powodów) postanowili tu zostać. Chcieliśmy, aby ci młodsi nie przepłynęli przez niego tak po prostu. By Lublin nie okazał się nic nie znaczącym epizodem w ich życiu i dążeniu do enigmatycznej "Warszawy". Stąd też pomysł na kilka spacerów, na kilka spojrzeń na to miasto. Na wyłuskanie ciekawej i ważnej twarzy miasta, które dla wielu ma jedynie twarz taniego piwa.

Student Lublin
2009-11-09