Strona główna

Bookmark and Share

(2008-04-23)

Anna Dąbrowska

Komentarze: (zobacz artykuły)

 

Data dodania: 2008-10-30 (Zrób 32 kroki)
Wyluzujcie. Myślę, że koleś po prostu nie ma tej świadomości, którą wy już macie. Może warto do niego napisać? Dla mnie ta strona to jakiś postęp. Mimo wszystko. W końcu chodzi o ważną sprawę.
Data dodania: 2008-09-10 (ÓLAFUR ARNALDS)
To będzie bardzo osobiste. A zatem - dzięki za ten tekst. Tuż po przeczytaniu zabrałam się za słuchanie. I jestem pod dużym wrażeniem. Chyba nie mniejszym niż piszący recenzję. Gdyby jeszcze czasem Maciej napisał zapowiedź... Na takie dźwięki zaprawdę warto wyjść z domu.
Data dodania: 2008-06-05 ("CO PAN ROZUMIE PRZEZ...")
"Słowa na usługach" to temat niezwykle obszerny. Nie od dziś wiadomo, że językowa warstwa naszego życia poza desygnacyjną ma wartość również emocjonalną. Systemy państwowe jak totalitaryzm czy socjalizm chociażby w polskim wydaniu, bardzo chętnie się do tej cechy słów odnosiły. Głupio by było jednak twierdzić, że jedynie systemy uznane za zbrodnicze taki proceder uprawiają. Demokracja przyniosła nowe odkrycia w tej dziedzinie. Chętnie i łatwo pomaga jej w tym wolny rynek. Świat reklamowych sloganów bardzo łatwo (i często) porównywany jest właśnie do świata polityki i odwrotnie. Niuanse znaczeniowe są tu niezwykle głębokie i silne. O tym wszystkim zdecydowanie najlepiej pisał Michał Głowiński (najwybitniejszy polski teoretyk literatury) w książce "Skrzydła i pętla". Bardzo polecam.
Data dodania: 2008-06-05 (Protest w sprawie reklamy MOSiR)
A może "popływaj z Wackiem". Tylko co wtedy będą rozdawać?
Data dodania: 2008-05-15 (Dyskryminacja Romów)
Może dla nauki, ku przestrodze wysłać na tydzień dyrektora do drugich drzwi. Niech pochodzi z dziećmi romskimi do placówki, którą sam tak wspaniałomyślnie zarządza. Niech posłucha, co polscy koledzy mają mu do powiedzenia, ich mamy i tatusiowie. Osobiście muszę przyznać, że najbardziej boję sie właśnie takich małych dzieci, którym wykrzywia sie twarz, kiedy mówią, że są "troszkę lepsi" (bo przecież taki jest przekaz). Boję się, bo może spotkam ich za 10 lat. A nie chciałabym.
Data dodania: 2008-05-14 (Warsztaty o energii)
Uroczo podrygujemy sobie... filmiki są fantastyczne. Czekam na więcej!